TESERVIS, 13 delar, "Nobelservisen", Karin Björquist, Rörstrand, sent 1900-tal.

Vit med guldkant. Mjölkkanna. 6 st. koppar med fat. 6 st. assietter, diameter ca 17,5 cm. Stämplade Rörstrand SWEDEN NOBEL DESIGN KARIN BJÖRQUIST MADE BY GUSTAVSBERG BONE CHINA.

Obetydligt bruksslitage.

Utropspris
6 000 SEK