Dekor med fallande löv. 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 23 assietter, terrin med lock, bricka med ströare samt senapskanna, 3 såsskålar, 3 koppar med fat(+5 fat), 2 div skålfat, 3 div serveringsskålar, 5 div uppläggningsfat och vas.
Bruksslitage, flera delar med skador medföljer.