HIGHBOARD, teak, Danmark, 1950-/60-tal.

Teakfaner. Rak form med över och underdel, varav den övre med skjutdörrar samt bakomliggande lådor. Under dessa utdragslådor. Underdel med tre skjutdörrar, bakomliggande hyllplan. På rundade nedåt avsmalnande ben. Detaljer i mässing. Längd ca 156, djup ca 45, höjd ca 155 cm.

Slitage, repor och märken. Mindre missfärgning. Smärre fanerskador.

Utropspris
5 000 SEK