Madeleine Pyk – en samling F769

BORD. Ur serien "Kaskad", Christina Fürst, Karl Andersson & Söner, modellen formgiven 1992.

Underrede i ek, skiva i olika träslag, bla. körsbär. Bredd 140 cm, djup 80 cm, höjd 55 cm.

Visst slitage, repor.

Utropspris
1 800 SEK