MATTA, Keshan, 1900-talets senare del, 375 x 266 cm.

Rött fält med blå medaljong. Blå huvudbård.

Bruksslitage, fläckar, ett hörn missfärgat,
äldre malskador. Något sned form.

Utropspris
6 000 SEK