SALONGSGRUPP, 7 delar, gustaviansk stil, 1900-talets början.

Soffa, två karmstolar, två stolar, taburett och bord. Vitlackerade med bronserade detaljer. Soffan "sk badkarsmodell" längd 179 cm. Bordet längd 100, bredd 70 och höjd 73 cm.

Slitage. Soffbordet med avskavd färg. Klädsel och stoppning med skador och fläckar. Repor och märken.

Utropspris
8 000 SEK