SKRIVBORD, "Pl. Uddebo", Svante Skogh, AB Möbelfabriken Balder, Vaggeryd, 1950-tal.

Teakfaner. Rektangulär form med två fasta hurtsar på vardera sida. Dessa med utdragslådor. Längd ca 135, djup ca 68,5, höjd ca 74 cm.

Slitage, repor och märken/enstaka mindre stötskador. Blekt samt fläckar. Nyckel saknas.

Utropspris
5 000 SEK