LOCKURNOR, ett par, porslin, Meissen-liknande märke, 1900-tal.

Målad och genombruten dekor samt förgyllningar. Hänklar i form av maskaroner. Locket kröns av barn med fågel. Höjd 44,5 cm inkl lock.

Limspår efter etiketter. Slitage.

Utropspris
200 EUR