SERVISDELAR, 65 st, porslin, Herend, Ungern, 1900-talets andra hälft.

18 mattallrikar, 18 djupa tallrikar, 18 assietter, fyra serveringsskålar, fyra uppläggningsfat, två såsskålar, salt- och pepparkar. Ett uppläggningsfat från Meissen, medföljer.

Bruksslitage. Salt- och pepparkar med avslag och spricka. Mindre färgbortfall. En del med mindre fläck.

Utropspris
8 000 SEK