PARTI FÖREMÅL, 4 st, Ryssland, silver och mässing, 1800-talets slut. Silvervikt ca 122,5 g.

Reseikon, mässing samt emalj. Motiv med Guds Moders Avsomnande. Storlek 6x5,5 cm. Strösked, silver, Moskva 1896. Saltkar, silver, okänd mästare, 1800-talets slut. Charcka, ostämplat silver. Gravering 1915. Längd 8-15 cm.

Slitage, repor, sliten förgyllning, gravyrer.

Utropspris
150 EUR