SKÅP, 1900-talets andra hälft.

Teak och betsad bok. Senare tapetserat dörrpar med planscher ur Nordens Flora. Bakomliggande hyllplan och två lådor. Fotavslutningar med mässingshylsor. Brickmärkt Stilmöbler Linköping. Bredd 110. Djup 43. Höjd 150 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och märken.

Utropspris
4 000 SEK