Bord och fyra stolar. Bordet med svärtad benställning, fotavslutningar med mässingshylsor, skiva av teak. Stolar med stomme av mörkbetsad bok. Genombruten rygg, fast stoppad sits. Bordets längd 121. Bredd 86. Höjd 74 cm.
Slitage, repor och märken.