SILVERMYNT, 2 st, 1 Riksdaler Silvermynt, Gustav III, 1776 resp 1/6 Riksdaler Silvermynt, Gustav IV Adolf, 1803. Ca 34 g

Med porträtt av Gustav III resp Gustav IV Adolf, diam 2,6-4,1 cm.

Slitage, repor, enstaka slagmärken.

Utropspris
1 500 SEK