SERVISDELAR, 24 st, flintgods, "Iris", Rörstrand, 1872-1910.

Tio djupa tallrikar, nio mattallrikar, två serveringsfat, två serveringsskålar, terrin med underfat.

Bruksslitage. Vissa delar med glasyrbortfall. Ställvis krackelyrer samt missfärgningar. Två delar med sprickor. Fyra delar med nagg.

Utropspris
1 500 SEK