BORD, 3 st (2+1), snarlika modeller, kopior efter Eileen Gray, 1980-tal, Nordiska Galleriet.

Inköpta på Nordiska Galleriet på 1980-talet. Kromat stativ. Skiva av glas. Höj- och sänkbart. Diameter 51. Höjd bl a 77 cm.

Ytsmuts. Slitage, repor och märken.

Utropspris
4 000 SEK