SKULPTUR, grönpatinerad brons, kopia av en av de Bysantinska Hästarna, 1900-talets andra hälft.

Häst stående på sockel. Höjd 34. Längd 26 cm.

Några mindre repor.

Utropspris
4 000 SEK