Tizian

(Italien, 1485-1576)
Tizian
(Italien, 1485-1576)

TIZIAN, Hans efterföljd, Olja på duk, ej signerad.

Den heliga familjen med en ängel. Uppfodrad duk 93 x 114 cm. Äldre förgylld och bronserad ram.

Uppfodrad duk, lagningar, retuscher. Krackelerad.

Utropspris
20 000 SEK