Elis Bergh

(Sverige, 1881-1954)
Elis Bergh
(Sverige, 1881-1954)

TAKLAMPA, försilvrad, Elis Bergh för C G Hallberg, signerad 1920-tal.

Klotformad. Fyra svängda ljusarmar. Diameter 70 cm. Total höjd med kedja 60 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Repor och märken. Ej tillhörande kupor. Några nagg.

Utropspris
8 000 SEK