KANNOR, 3 st och KAFFEKOPPAR, 2 st, porslin, märkt Imperial Porcelain, St Petersburg, modern tillverkning.

Kaffekoppar med fat. Koppens höjd ca 8 cm, diameter ca 10,5 cm, fatets diameter ca 16 cm.
Kannans höjd 11-15 cm.
Förgyllningar.

Knappt märkbart slitage.

Utropspris
150 EUR