SOPPSLEV samt DESSERTSKEDAR /TESKEDAR, 1+3 "Olga", Kristianstad, 1855 och 1888. Vikt ca 308 gram.

Soppslev - Hans Georg Vogt. Skedar - Lars Wilhelm Dahlberg. Längd 15 - 40 cm.

Slitage, repor, anlöpningar, gravyr, bucklor, soppslev med lagning.

Utropspris
2 000 SEK