PUUKKO-KNIVAR, 4 st, signerade Järvenpää, Kankaanpää och Lahdensuo. Kauhava och Lapua, Finland 1900-tal. En osignerad.

Skaft i form av hästhuvuden. Längd ca 17,5-20 cm. Präglade läderslidor.

Slitage. Slidor med lagningar och skador, en metalldel saknas.

Utropspris
150 EUR