SMYCKEN, 6 delar, silver, Karl Laine, Finland, 1970-tal.

Dekor av bergskristall. Armaband i stel öppningsbar modell. Innermått ca 15 cm. Armband med ledade länkar, längd 19 cm. Ring med ställbar skena, storlek bl a 17/53. Hänge, diameter ca 23 mm. Örhängen med stift, diameter ca 2 cm. Örhängen med bygel, längd 27 mm.

Mindre bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK