FAT, 2 st, silver, Moskva, Ryssland, Pjotr Lobanov 1858, Fjodor Ivanov 1882. Vikt 268 g.

Graverade med blomsterdekor. Det mindre med meanderdekor och friherrligt krönt monogram. Diameter 13,5 cm. Det större fatets diameter 18 cm.

Intryckningsskador, slitage.

Utropspris
150 EUR