1. Korall 2. Ben 3. Färgad kalcedon 4. Jaspis 5. emalj (i form av blommor) 6. Emalj (skadad, sv. imp. stämpel) 7. Aventurinkvarts (otydl. stämpel.) 8. möjligen kalcedon 9. kalcedon 10. Tigeröga 11. Aventurinkvarts 12. Röd och gul emalj (skadad) 13. Troligen falköga, 14. Silver med turkoser 15. Jaspis (stämplad 84, troligen rysk) 16. Rosa glas 17. Färgad kalcedon 18. Facetterad bergkristall. Längd ca 85 cm.
Bruksslitage.