BIBLIOTEKSSKÅP / MONTERHYLLA, björkfanér, funkis 1930-tal.

Överdel med skjutbara original dörrar i glas. Nedtill med skjutbara skåpdörrar. Längd 244, total höjd 220, (enbart överdel 138 cm), bredd 58 cm.

Slitage. Smärre fanérskador.

Utropspris
6 000 SEK