BÄNK, allmoge, 1800-tal.

BÄNK, allmoge, 1800-tal.

Bemålad, rak med raka nedåt avsmalnande kannelerade ben, längd 149, bredd 44, höjd 42 cm.

Renoverad och kompletterad, senare plank. Färgbortfall, slitage.

Utropspris
2 000 SEK