SPEGEL, Gustaviansk provins, 1800-tal.

Bronserat trä. Rak form med dekor i form av rocailler och flankerande kolonner. Avslutande bandrosett med olivblad. Höjd 105, bredd 48 cm.

Senare bronserad, senare glas, sprickor, lagningar. Kompletterad, senare delar

Utropspris
2 000 SEK