SERVIS, 77 delar, porslin, Paris, Frankrike, omkr år 1800.

8+8 cremkoppar med större fat, såsskål på fat, karrot, skål med fat, 3 + 1 uppläggningsfat, 11 djupatallrikar, 29 tallrikar, mindre 17 skålar med fat (men medföljande skål).

Slitage, repor, nagg, lagningar.

Utropspris
6 000 SEK