ARMBANDSUR, Precimax, med boett i 14K guld samt armband i 18K guld, stampläd Stockholm, 1963. Total vikt ca 47,4 g.

Silverfärgad urtavla med svart stavindex. Diameter 3,40 cm. Längd 21,5 cm.

Bruksslitage. Mindre repor. Ej funktiontestad.

Utropspris
6 000 SEK