DOSA, silver, Jonas Berg, Stockholm 1783.

Invändigt förgylld, oval med graverad dekor av blommor i ramade fält, pärlstav och initialer. Längd 7 cm, vikt 75 gram.

Slitage.

Utropspris
3 000 SEK