Herr- samt damur. Olika tillverkare, bla Elgin, Hamilton, Omega, Joseph Firestone, CL Malmsjö, Göteborg. Diam 34-57 mm.
Slitage, några med sprickor i urtavlan, någon med skada resp lagning, två med skadat glas. Ej fullständigt genomgångna, ej funktionstestade.