BORD, 1800-talets andra hälft.

En låda i sarg. En gavel med uppfällbar skiva à 67 cm. Senare målning. Kompletterat med senare lådbotten. Längd 211 (+67). Bredd 74. Höjd 80 cm.

Slitage, repor och märken. Någon torrspricka. Något maskstungen skiva.

Utropspris
5 000 SEK