VASER, ett par, fajans, orientaliska, 1900-tal.

Balusterformade. Dekor i blått och turkos med figurer och bladverk. Höjd 31 cm.

Mynning och fot med nagg och avslag. Båda saknar hänklar.

Utropspris
1 500 SEK