BORD, Alberts-bord, Tibro, 1950-tal.

Rund teakfanerad skiva på kopparunderrede med kulfötter. Diam 39, höjd 45 cm.

Bruksslitage. Skivans fanér med förhöjning (skruv från undersidan som är för lång).

Utropspris
1 500 SEK