Elva kaffekoppar med fat, nio tekoppar med fat, sex små skålar, tio små assietter, liten serveringsskål, tekanna, kaffekanna.
Bruksslitage. Delar med krackelyrer och missfärgningar. Ca 12 delar med nagg, fyra delar med sprickor. Olika storlek på samma typ av delar pga olika tillverkningsår. Ställvis glasyrbortfall.