SEXTANT, 1900-talets första hälft.

Mässing och trä. Märkt "C H Bogen Grimsby". I origianlschatull. Lådans längd 28 cm.

Slitage, ärgningar och anlöpningar. Tre lösa delar. Ej fullt genomgången, ej funktionstestad. Schatull med fläckar, mindre sprickor samt nyckel saknas.

Utropspris
1 500 SEK