BESTICKUPPSÄTTNING, 90 delar, silver. W.A Bohlin, Stockholm. Mestadels 1940-50. Total vikt ca 3200 gram.

Modell F. Bestående av 10 knivar längd 21,5, 11 gafflar längd 17,5, 10 skedar längd 18, 7 gafflar längd 14, 7 fiskgafflar längd 17, 8 fiskknivar längd 21, 6 smörknivar längd 17, 14 kaffeskedar längd 12,5, 12 mockaskedar längd 9, 2 upplängningsskedar längd 21, 1 kniv längd 18, 1 ostkniv längd 17,5 och 1 pastejkniv längd 14,5 cm. Samtliga knivar med blad i rostfritt stål.

De flesta delarna med monogram. En gaffel med avbrutet skaft. Vissa knivblad har lossnat från sina fästen. Slitage och repor.

Utropspris
12 000 SEK