Smycken
604268

HALSKEDJA samt HÄNGE, silver, Anders Högbergs Silversmedja, Göteborg, 1979. Vikt 58 g.

Delvis förgyllt hänge med genombruten dekor. Hängets längd 7 cm. Kedjans längd 66 cm.

Bruksslitage. Förgyllningen sliten.

Utropspris
1 500 SEK