BESTICKUPPSÄTTNING, 61 delar, silver. Modell Olga. Bl a G A Dahlgren, Malmö, mestadels 1918. Total vikt ca 3390 gram.

Även delar från bl a Erlandssons Silverfabrik, Kristianstad. Bestående av 12 gafflar längd 21, 12 knivar längd 24,5, 12 skedar längd 22,5, 12 teskedar längd 14,5, 12 mockaskedar längd 10,5 och 1 soppslev längd 32 cm.

Monogramgravyr D. 2 gafflar och 2 2 fruktknivar av nysilver medföljer. Soppsleven med buckla och liten bristning i kanten. Bruksslitage och repor. Knivarnas blad rostfria och troligen ersatta.

Utropspris
10 000 SEK