ARNE NILSSON, olja på duk, ej signerad.
Abstrakt komposition. Ca 89 x 89 cm.
Smärre ytsmuts, enstaka fläckar. Ställvis snett skuren duk mot ram.
Enligt uppgift från säljaren har tavlan givits som gåva till familjen av konstnären i mitten på 1960-talet.