SPEGEL, gustaviansk, signerad CG Fyrwald samt Stockholms hallstämpel 1780.

Förgylld och bronserad genombrutet krön med girlanger samt medaljong, motsvarande nederdel, 139 x 59 cm.

Smärre slitage, medaljongens målning något bättrad, krönet förstärkt.

Utropspris
10 000 SEK