KAFFESERVIS, 43 delar, porslin, empirstil, troligen 1800-talets andra hälft

Förgyllda och blomsterdekor. 18 kaffekoppar, 18 fat, 1 skål, 1 sockerskål med lock, 1 gräddkanna, 1 oval fat, 2 kakfat av olika storlek och 1 kaffekanna. Höjd 16 cm.

Renovering, sprickor, slitage, ställvis förlust av förgyllning. Knopp till lock av sockerskål avbrutna.

Utropspris
1 500 SEK