Förgyllda och blomsterdekor. 18 kaffekoppar, 18 fat, 1 skål, 1 sockerskål med lock, 1 gräddkanna, 1 oval fat, 2 kakfat av olika storlek och 1 kaffekanna. Höjd 16 cm.
Renovering, sprickor, slitage, ställvis förlust av förgyllning. Knopp till lock av sockerskål avbrutna.