FICKUR MED KEDJA, 14 karat guld. Borel, Neuchatel, 1900-talets första kvartal. Total vikt ca 118 gram.

Runt med kedja i 14 karat guld. Stämplat REPETITION A QUARTS 8C MINUTES 22 RUBIS Cromographe BOREL.NEUCHATEL No 24780. Även den vitemaljerade urtavlan märkt. Diameter 5,2 cm. Originaletui i mahogny medföljer.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Monogramgravyr.

Utropspris
10 000 SEK