Ludvig Richarde

(Sverige, 1862-1929)
Ludvig Richarde
(Sverige, 1862-1929)

LUDVIG RICHARDE, olja på duk. Signerad L. Richarde och daterad 1905.

Sjömän i båt på stormande hav roende från sjunkande skepp. 116x195 cm

Gulnad. Krakeleringar. Smuts. Duklagning.

Utropspris
10 000 SEK