Bestående av;
2 terriner med lock,
1 såssnipa,
3 ovala uppläggningsfat i olika storlekar,
2 ovala uppläggningsskålar,
1 runt uppläggningsfat,
6 mattallrikar,
4 tallrikar mindre,
7 assietter,
10 djupa.
En assiett med nagg, bruksslitage.
I produktion 1941-64.