BULJONGKOPPAR med FAT, 9 st, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

Diameter koppar 13 cm. Diameter fat 16,5 cm.

Sedvanligt bruksslitage. Två koppar med fat andrahandssortering.

Utropspris
1 500 SEK