Allmoge
605401

SLAGBORD, allmoge, 1800-talets början.

Två raka klaffar. Utdragslådor. Längd ca 79 + 68 + 70, bredd ca 106, höjd ca 75 cm.

Slitage, repor och märken/stötskador. Materialbortfall. Lagningar. Mindre renovering, bland annat senare beslag.

Utropspris
3 500 SEK