BESTICKSERVIS, 116+7 delar, silver, modell "Prins Albert och "Olga"", GAB, mestadels 1970-tal. Tot ca 4920 gram.

Matgafflar, tolv st (17,5 cm)
Matknivar m. blad i rostfritt stål, tolv st (21 cm)
Matskedar, tolv st (18 cm)
Förrättsgafflar, trettio st (14 cm)
Förrättsknivar m. blad i rostfritt stål, tolv st (18 cm)
Dessertskedar, tolv st (14 cm)
Teskedar, tolv st (10,5 cm)
Smörknivar m. blad i rostfritt stål, tolv st (17 cm)
Uppläggningssked, 20 cm
Såssked, 17 cm

Matsked i modell Olga, 18 cm
Dessertskedar i modell Olga, sex st, 14 cm

Bruksslitage, ställvis hårt. Repor.

Utropspris
12 000 SEK