GLASSERVIS, 23 delar, kristall, "Lady Hamilton" Moser, Tjeckien, 2000-tal.

Förgylld dekor. Karaff, höjd 29 cm. Uppsatsskål, höjd 19 cm, diameter 24 cm. 3 rödvinsglas, höjd 17,5 cm. 6 vittvinsglas, höjd 14 cm. 6 champagneglas, höjd 19,5 cm. 6 selterglas, höjd 15 cm.

Knappt märkbart slitage.

Proveniens

Formgiven 1923.

Utropspris
750 EUR