Bägare av Olof Peter Almén i konande form, förgylld insida, graverad växtdekor och med monogramgravering JED.
Bägare av Lars Bjugg i konande form med graverad växtdekor. Rester av förgyllning på insidan. Höjd ca 9 cm.
Åldersrelaterat slitage. Båda bägarna ställvis hårt anlupna. Förgyllningen på bägaren av Lars Bjugg hårt sliten.